We wczorajszy, wtorkowy wieczór w pubie Sowa, usytuowany w pobliżu Olsztyńskiego Zamku odbyło się drugie Spotkanie Edukacyjno-Integracyjne Olsztyńskich Turystów Tramp. Organizatorzy na ten dzień przygotowali następujące tematy: Meteorologia, Sprzęt turystyczny: Columbia i technologia Omni Heat , oraz opowiastkę na temat Akademickiego Klubu Turystycznego, który w tym roku świętował 50 lat swego istnienia.

Na pierwszy ogień został podany temat, który był uniwersalny i przydatny dla każdego turysty. Maciej Grzemski poprowadził prelekcje na temat Meteorologii. Korzystając z pokazu slajdów, omawiano po kolei znaczenie poszczególnych chmur, frontów atmosferycznych, ciśnień atmosferycznych, znaczenie wpływu Golfsztrom  na pogodę w Europie. Nie zabrakło również porad, jak należy obserwować pogodę, oraz sposobów na przetrwanie burz. Rezultat warsztatu przeszedł najśmielsze oczekiwania i Macieja spotkały zasłużone brawa.

Drugi tematem był stały gwoźdź programu spotkań Trampa. Nie mogło zabraknąć pogadanki na temat sprzętu turystycznego. Tym razem Wojtek zaprosił przedstawiciela firmy Columbia, który opowiadał o produktach firmy, która działa już na rynku od 1938 roku. Kurtki, które pokazano ludziom do obejrzenia były interesujące, choć cena należała do kontrowersyjnych jak dla typowego śmiertelnika, który korzysta z różnych akcesoriów turystycznych.

Ostatnim tematem poruszonym na spotkaniu była prelekcja fotograficzna na temat 50 lat Akademickiego Klubu Turystycznego. Prelekcje prowadziła Żaneta, aktualna prezeska Akademickiego Klubu Turystycznego z Kortowa. Opowiedziała ciekawie o historii, nie raz pokazując archiwalne zdjęcia, wspominając o rajdach organizowane w przeszłości. Nie zabrakło również wydarzeń z aktualnej historii klubu, w tym pokazu filmu z ostatniej Wa-My.

Po prelekcjach przyszedł czas na przedstawienie kalendarza imprez na czas grudzień/styczeń. Na końcu nastąpiła ponowna integracja środowisk przy muzyce turystycznej. Osobiście nie byłem do końca spotkania, więc nie wiem, o której zakończyło się spotkanie.

Podsumowując spotkania tę udowodniły, że inicjatywa pomysłodawców spotkania była jak najbardziej trafna. Mam nadzieje, że inicjatywa będzie kontynuowana, oraz nie zabraknie równie ambitnych pomysłów na udoskonalenie formuł Trampa. Dziekujemy wszystkich uczestnikom za przybycie, bo wy pokazujecie, że takie spotkania mają sens. Na koniec podziękowania klubom za zaangażowanie w projekt, oraz różnych sponsorom, oraz osób prywatnych za okazaną pomoc.

Organizatorzy spotkań:
Klub Turystyki Górskie „Grań”  (Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK)
Klub Turystyki Wodnej „Kilwater” (Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK)
Akademicki Klub Turystyczny przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Tramp_2