Kilka słów po spotkaniu KTW KILWATER z dnia 23 lutego 2017 roku

W czwartek 23 lutego 2017 w „Klubie Turysty PTTK” odbyło się kolejne spotkanie Klubu Turystyki Wodnej KILWATER. Komandor klubu Maciej Głowacki przywitał przybyłych kolegów i koleżanki. Pierwsze minuty spotkania zostały poświecone relacji z IV spływu zimowego „Eskimosów”, który odbył się w niedzielę 29 stycznia 2017 rzeką Drwęcą na odcinku Idzbark Ostróda. Oprócz wymiany wrażeń pomiędzy uczestnikami zostały zaprezentowane, przygotowana na tę okazje, zdjęcia. Nie był to jedyny pokaz slajdów przewidziany na ten wieczór.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, iż kolega Mirek wziął udział w XII Zimowym Rajdzie Pomorskim PTTK „Stolemy”, który odbył się w dniach 17-19 lutego 2017 w okolicach Pelplina. Organizatorzy przygotowali sześć ciekawych tras w tym trzy piesze, rowerową, narciarską i kajakową. Mirek wziął udział w rajdzie rowerowym i kajakowym.

Gwoździem programu była prelekcja połączona z pokazem slajdów drogi wodnej E-70 na odcinku Elbląg – Szczecin, którą przepłynął w roku 2013 Józef Kwaśniewicz na jachcie „Marzenie J”.

Przedstawione zostały również informacje na temat ciekawych imprez turystycznych w Polsce, które odbędą się w marcu br. Poinformowaliśmy o terminach takich wydarzeń, jak: 42 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „Yapa”, „Kolosy” w Gdyni, czy zaplanowane na 16-19 marca Targi „Wiatr i Woda” w Warszawie.

Kolejne imprezy KTW KILWATER w roku 2017 to: spływ „Powitanie Wiosny”, który jest przewidziany na niedzielę 26 marca, oraz tradycyjny od dwóch lat rejs, który odbywa się około tygodnia przed długim weekendem majowym.

Na koniec spotkania odbyły się zajęcia z prac bosmańskich. Ćwiczyliśmy podstawowe węzły żeglarskie, w tym niezbędny ratowniczy. Zajęcia poprowadzili Maciej Grzemski, oraz Józef Kwaśniewicz.
Dziękuje prelegentom (Józkowi, Mirkowi oraz Maćkowi) za przygotowanie prelekcji na spotkanie, a uczestnikom za aktywny udział.

Termin kolejnego spotkania klubu został wyznaczony na czwartek 23 marca 2017. Początek o godz. 18:00 w „Klubie Turysty PTTK”

.